Co dělat, když se zasekne papír ve skartovači

Už žádné zasekávání papíru.


Skartovačky jsou neocenitelným domácím a kancelářským nástrojem, který pomáhá bezpečně skartovat osobní a důvěrné informace a udržuje pracovní prostory bez hromad papíru.

Pokoušet se uvolnit zaseklý papír ve skartovačce však může být jedním z nejvíce frustrujících zážitků kancelářského života.

Pokud chcete, aby se ucpaná skartovačka stala minulostí, existuje několik rad. Nejlepší je použít skartovačku s technologií proti zaseknutí. Fellowes má řadu 100% skartovačů odolných proti zaseknutí s technologií, která detekuje nejčastější příčiny zaseknutí a v první řadě zabrání zaseknutí papíru.

V případě, že nevlastníte skartovačku odolnou proti zaseknutí, je důležité se vyvarovat provádění těchto věcí, které mohou způsobit zaseknutí:

• Podávat do skartovače příliš mnoho papírů najednou.

• Zavádění dalších papírů, zatímco předchozí listy ještě procházejí.

• Vkládání papíru, který je zmačkaný nebo přeložený.

• Pokoušet se skartovat předměty, které nejsou vhodné pro skartovačky, jako jsou plasty.

Důkaz džemu

Pokud se navzdory všemu výše uvedenému váš skartovač, který není odolný vůči zaseknutí ucpe, musíte provést následující kroky:

  1. Pokud má vaše skartovačka indikátor přehřátí, zkontrolujte, zda svítí. To je známka toho, že skartovač dosáhl maximální provozní teploty a potřebuje vychladnout. Počkejte, až indikátor přestane svítit, a zjistěte, zda se skartovačka znovu spustí. Pokud ne:

  2. Vypněte skartovačku. Toto je zásadní první krok před manipulací s jakoukoli částí drtiče nebo koše.

  3. Zjistěte, zda je koš skartovače plný. Většina skartovaček má okénko zobrazující úroveň skartovaného papíru, případně budete muset vytáhnout přihrádku a zkontrolovat. Pokud je plný, musíte starý papír zlikvidovat k recyklaci.

  4. Vložte prázdnou přihrádku zpět do skartovače a zapněte jej, abyste zjistili, zda se skartování znovu spustí.

  5. Pokud se neskartuje, přepněte skartovač na zpětný chod, abyste zjistili, zda se tím odstraní zablokování. Přepněte zpět na jízdu vpřed a pokud je stále zablokovaná, přepněte několikrát mezi zpátečkou a vpřed, abyste zjistili, zda to pomůže. Pokud ne:

  6. Vypněte skartovačku.

  7. Namažte nože olejem na drcení. Najděte naši radu, jak naolejovat svůj skartovač.

  8. Zapněte skartovačku a protáhněte jeden list papíru, abyste vyzkoušeli, zda ucpání pominulo.